ABD'de korkunç dönemi hatırlatan cinayet

ABD'de siyahilerin köle olarak çalıştırıldığı dönemlerde yaşanan cinayetlere benzer bir cinayet işlendi

ABD'de korkunç dönemi hatırlatan cinayet
09 Temmuz 2016 Cumartesi 09:51

ABD polisinin siyahi şüphelilere yönelik şiddet içeren tutumu ülkede giderek tehlikeli bir hal almaya başladı. Son olarak iki siyahiyi haksız bir şekilde öldüren polis büyük bir öfke patlamasına neden oldu. Polislerin tutumunu protesto eden bir kişi keskin nişancı silahıyla 5 polisi öldürdü, 10'unu da yaraladı. Gerginlik ülkedeki siyahilerin protestolarıyla devam ederken Atlanta şehrinde orta yaşlarda siyahi bir erkek ağaca asılmış bir şekilde bulundu. Benzer cinayetler ABD'de kölelik dönemlerinde sık sık yaşanıyordu. 

 ABD’nin Atlanta şehrinde orta yaşlarda siyahi bir erkek ağaca asılmış bir şekilde bulundu.
Atlanta’da Piedmont Parkı’nda meydana gelen olayda, yetkililer bunun bir intihar olabileceği üzerinde dururken, çevre sakinleri ise ABD’deki beyazların ırkçı örgütü Klu Klux Klan (KKK) üyelerinin bundan sorumlu olduğunu iddia etti.

Atlanta Polis Departmanı, yaptığı açıklamada, 25 ila 35 yaşlarında olduğu belirtilen siyahinin sabah erken saatlerde ağaçta asılı bir şekilde bulunduğunu bildirdi.

Yetkililer bunun bir intihar olabileceğini ifade etti.

Sosyal medya üzerinde yapılan tartışmada ise birçok kişi bir önceki gün aynı parkta KKK üyelerinin el ilanları dağıttıklarını belirtti.

Atlanta Valisi Kasim Reed de yaptığı açıklamada, Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) olayı takip ettiğini belirterek, sosyal medyadaki tartışmaların doğruyu yansıtmadığını kaydetti.


Etiketler; #abd #Siyahi

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×