Yoga ile boy uzatma

Yoga ile boy uzatma , yoga , yoganın faydaları , yoga ile boy uzatma

Yoga ile boy uzatma
08 Eylül 2015 Salı 16:37

 
Yoga ile boy uzatma

 

Bildiğimiz gibi, yoga yapan insanlarda güzel vücut kaçınılmazdır. Ayrıca bu yöntemlerle boyu doğal şekilde uzatmak mümkündür.

 

Yoga insan vücudunda büyümeye neden olan hormonları da etkiliyor. Yoga da yapılan hareketler kasları kuvvetlendirir ve vücudun gelişmesine imkan sağlar.

 

 

Birçok yoga eğitmeni, fiziki boy artışının daha fazla olduğunu düşünür. Yoga kemiklerin uzamasına istenilen düzeyde etki göstermese dahi belirli efektler veriyor.

 

Bu sporlar ile boş vakitlerde uğraşırken omurgaları esnetmeye çaba göstermek gerekir. Aynı yöntem omurgayı  düzgün bir şekilde bir araya getirmeye de yardımcı olur.

 

Yoga ayrıca sırt kaslarını da güçlendirir. Kasların güçlenmesi ile biseps ve triseps kaslarına etki gösterir. Karın ve kalça kaslarına yardım ettiği için vücudu daha dayanıklı hale getirir.

 

Yoga boyun doğal şekilde uzamasına katkı sağlayan bir spor çeşitidir. Yoga ile birlikte düzenli ve sağlıklı beslenmekte boyun uzaması için önemli faktörlendir. Düzenli olarak spor ile uğraşmak insanın boyunun uzamasına yardımcı olur. Yüzmek , basketbol ve voleybol vb. Spor faaliyetleri ise kasları açarak vücudun büyümesine yardımcı olur.

 

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×