Uyku kalitenizi arttırmanın yolları

Uyku kalitenizi arttırmanın yolları , sağlıklı uyku , kaliteli uyku

Uyku kalitenizi arttırmanın yolları
04 Eylül 2015 Cuma 09:54

 Uyku kalitenizi arttırmanın yolları

Uyku kalitesini etkileyen birçok faktör vardır. Kaliteli uyku için ne yapmalı ve kaliteli uyku için öneriler nelerdir? Sağlıklı yaşamın altın kurallarından olan kaliteli uyku uyumak için neler yapılmalıdır?

Sağlıklı yaşamın en önemli kurallarından birisi de uyku kalitesinin olmasıdır.  Sağlıklı bir uyku uyumak pekçok hastalıktan korunmayı ve ruh sağlığını olumlu pozitif yönde etkilemeye yardımcı olur. Uyku kalitenizi arttırarak uyku sorunlarınızdan ve buna bağlı olarak yaşadığınız sağlık sorunlarınında üstesinden gelebilirsiniz.

Uyku kalitesini arttırmak için yapılması gerekenler

Sağlıklı bir uyku uyumak için yapılması gereken birçok faktör vardır. Uyumadan önce kitap uyumak , ılık bir duş almak ve süt içmek bunlardan bazırlarıdır. Uyuduğunuz odada teknolojik aletlerin kalitesini arttıran önemli etmenlerdendir.

Sağlıklı uyku için uykunun derinliği ve uyku süreniz çok önemlidir. Kaliteli uyku için kişinin günde en az 8 saat uyuması gerekir. Uyuduğunuz yatağın rahatlığı da uyku kalitesini etkiler. Uyumadan önce ağır yemeklerin tüketilmesi de huzursuz bir uyku uyumanıza sebep olur. Mümkün olduğunca yatma saatinizde yemek yemeyin. Uykuya engel olan kafeinli içeceklerden de uzak durulmalıdır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×