Kara lahananın faydaları

Kara lahananın faydaları , kara lahana , kara lahana neye iyi gelir

Kara lahananın faydaları
07 Eylül 2015 Pazartesi 16:02

 Kara lahananın faydaları

 

Kara lahana A, B, C , E vitaminleri, kalsiyum, potasyum, kükürt, magnezyum, demir, çinko mineralleri bakımından zengindir.

İçeriğindeki C vitamini sayesinde erken yaşlanmaya sebep olan serbest radikalleri azaltır. Hücrelerin düşüklüğünü engeller. Kalp sorunları, mide ülseri, bazı tür kanser, depresyon, bağışıklık sistemi ve nezle tedavisinde vücudu destekler. Yaralı yerlerin çabuk iyileşmesini sağlar. Sinir sisteminin düzenli çalışmasına yardım ederek unutkanlık ve diğer dejeneratif sinir sistemi hastalıklarını azaltır.

 

Yetersiz lif alımı kabızlığa sebep olur. Buna bağlı olarak hazımsızlık, Gastrointestinal kanserler, mide ülseri, iştah kaybı gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Lif bakımından zengin olan kara lahana bağırsakları harekete geçirerek kabızlık ve diğer sindirim sistemi hastalıklarına engel olur.

 

İçeriğindeki kükürt sayesinde enfeksiyonlara karşı korur. Yaraların tedavi sürecini hızlandırır ve mide ülserinin şiddetini azaltır.

 

Katarakt, kalp hastalığı ve farklı kanser türlerine karşı koruyucudur. Bağışıklığı sistemini kuvvetlendirir. Kasları korur. Vücudu zararlı toksik maddelerin etkisinden korur.

 

Demir sayesinde kansızlığı engeller, bağışıklık sistemini güçlendirir, karaciğerin vücuda giren zehirli maddelerden etkilenmesine engel olur.

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×