Güneş lekeleri için maske

Güneş lekeleri için maske , güneş ışınlarından korunmanın yolları

Güneş lekeleri için maske
10 Ağustos 2015 Pazartesi 13:27

 Güneş lekeleri için maske

Yazın bazı kişiler bronzlaşmayı yani bunun içinde güneşlenmeyi çok seviyor. Ancak güneşte fazla zaman geçirmek cilt için zarara neden oluyor. Cildin normalinden daha erken yaşlanmasına , kırışıklıkların ve lekelerin oluşmasının en önemli nedeni güneştir. Güneş sadece cilde zarar vermekle kalmaz zararı daha ciddi boyutlara ulaşabilir. Örneğin cilt kanserine yakalanmak gibi. Yüzeye yakın damarların çatlaması , ciltte renk bozuklukları  , cilt sarkması , cilt yüzeyinde tümörlerin oluşması güneşin neden olduğu zararlı etkilerdir.

Limonlu ballı maske

Malzemeler:

1 yemek kaşığı bal , yarım limon suyu

Bal ile limonu karıştırdıktan sonra lekeli bölgeler öncelikli olmak üzere tüm yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika bekleyip bol su ile durulayın. Bu maske hafta 2-3 defa tekrarlanabilir.

Soğan ve sirke maskesi

Malzemeler:

1 adet soğan suyu ve aynı miktarda sirke

1 adet soğanın suyunu sıkın ve bu suyla aynı eşit miktarda sirke karıştırın. Elde edilen bu karışımı gün içerisinde pamuk yardımıyla 2-3 defa lekeleri bölgelere sürün. Ardından 30 dakika bekleyin ve bol su ile durulayın. 4-5 haftaya kadar cildinizdeki lekelerin hissedilir derecede azaldığını hissedeceksiniz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×