Greyfurt koklayarak kilo verin

Greyfurt koklayarak kilo verin , greyfurt , greyfurtun faydaları

Greyfurt koklayarak kilo verin
18 Ağustos 2015 Salı 15:49

 
Greyfurt koklayarak kilo verin

Greyfurt kilo vermeye yardımcı olan etkili meyveler arasındadır. Diyetologlar greyfurtun özellikle diyet yapanların dostu olduğunu belirtiyor. Hatta uzmanlara göre greyfurtun etkisi o kadar büyüktür ki kokusu bile kilo vermeye yardımcı olur. Öyle ki, greyfurtu koklamak iştahı keser ideal kiloda olmak isteyenler greyfurtu bol bol tüketebilirler.

Tokluk hissi verir

Lif bakımından zengin olduğundan tok tutar. 1 tane greyfurtun içerisinde 53 kalori ve 2 gram lif vardır. Bu sebeple, greyfurtu günlük beslenme programınıza mutlaka dahil edin. Uzmanlara göre her öğün yarım adet greyfurt yemek ideal kilonun korunmasına yardımcı olur.

Kan şekerini düzenler

Meyvenin içerdiği maddeler insülin seviyesini düşürür. İnsülin azaldığında vücut besinleri daha çabuk enerjiye çevirir ve yağların vücutta toplanmağının önler.

Açlığı giderir

Greyfurtu yemeklerden önce yerseniz, iştahanız azalır ve böylece daha az kalori kabul edersiniz.

Greyfurtun kokusu da iştahı azaltan faktörlerden biridir. Eğer yemekten hoşlanmıyorsanız, yanınızda bu meyvenin yağını tüketebilirsiniz. Gittiğiniz yerlerde yemeklerden önce bu yağı koklayın. Bu sizin daha az yemek yemenize sebep olacaktır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×