Baş ağrısının bitkisel tedavisi

Baş ağrısının bitkisel tedavisi , baş ağrısı tedavi,baş ağrısını ne geçirir,baş ağrısı nasıl geçer,baş ağrısını geçirmek için

Baş ağrısının bitkisel tedavisi
23 Temmuz 2015 Perşembe 16:54

 Baş ağrısının bitkisel tedavisi
Halk arasında kullanılan tedavi yöntemleri daha çok gözlemlenerek ve kişiye eziyet eden baş ağrısından kurtulmanın yollarını geliştirmişlerdir. Örneğin: ayçiçeği yağı ile yumurta sarısını birlikte karıştıyor, üstüne biraz nehre yağı ekliyorsunuz. Bu karışımdan birazını sargı bezi üstüne döküp baş ve boynunun arkasına bağlarsanız. Bununla baş ağrınızı geçirebilirsiniz.
Baş ağrısından kurtulmanın halk arasında kullanılan çok basit bir yöntemi daha var. Pancarı ezin, demini sargı bezi arasında toplayıp sıkın, aldığınız meyve suyu ile pamuğu ıslatıp kulaklarınıza tıkayın.
Aynı miktarda papatya çiçeği, nane, biber yaprağı, rezene tohumu, pişikotu kökünü bir yerde dövüyor ve üzerine bir bardak 90 derece alkollü kolanya döküp karıştırın. Bir hafta saklayın. Sonra baş ağrısı çektiğinizde bu karışımdan azar azar ağrıyan bölgelere uygulayın. Bu, baş ağrısı yorgunluk veya stres durumunda da , çok fayda verir.
Migren sırasında böyle bir karışım da uygunlanmaktadır: aynı miktarda sedef otunu, naneyi, mürekkebi ve altın gül yağını birlikte karıştırıyorlar. Bu karışımı migren alanına sürüp, üstünden sarınız.
Eğer başınız sürekli ağrıyorsa, günde 2-3 kez yemekten sonra, her defasında yarım bardak taze lahana suyu içmek öneriliyor.
Yemekten bir saat önce (günde 3 kez) yarım bardak taze hazırlanmış patates suyu içmeniz önerilir. Eğer bu tedaviyi sürekli olarak 3-4 hafta sürdürürseniz, baş ağrısından tamamen kurtulabilirsiniz.
Halk arasında baş ağrısından korunmak için bu tip karışımlar da münasip görülüyor. Aynı miktarda gül suyunu, kıyılmış taze kişnişi ve badem yağını karıştırın ve başınıza sürün.
NOT: Karışımları vermeden önce aile doktorunuza danışın.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×