Türkiye, Avusturya'da da seçim malzemesi oldu

Fransa ve İngiltere'den sonra Avusturya'da da aşırı sağın seçim vaatleri arasında 'Türkiye'nin AB üyeliği' konusu girdi.

Türkiye, Avusturya'da da seçim malzemesi oldu
28 Kasım 2016 Pazartesi 15:28

Sonhaberler | Haber Merkezi 

Avrupa'da her geçen yükselen aşırığı sağın en büyük hedeflerinden biri Türkiye ve İslam düşmanlığı olmaya devam ediyor. İngiltere ve Fransa'da, Türkiye'yi AB'ye almama vaatlerinde bulunarak seçmenlerinden oy isteyen aşırı sağcılara Avusturya'daki aşırı sağcılar da katıldı. Avusturya'da cumhurbaşkanlığı için yarışan aşırı sağcı Norbert Hofer, canlı yayında rakibiyle kozlarını paylaştı

Avusturya'da göçmen karşıtı aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Norbert Hofer, Yeşiller Partisi'nden rakibi Alexander Van der Beller ile canlı yayında kozlarını paylaştı.

Hofer, programda Türkiye'nin AB'ye katılması halinde Avusturya'nın AB üyeliğini referanduma götüreceğini ve Avusturya halkının AB'de kalıp kalmama konusuna karar vereceğini belirtti.

Hofer, Brüksel'in merkeziyetçi politikalarına devam etmesi durumunda da referandumun bir seçenek olabileceğini belirtti.

Avusturya'da 4 Aralık'ta gerçekleşek seçimler öncesinde düzenlenen anketler, Hofer'in küçük bir farkla zaferini öngörüyor. Hofer, Mayıs ayında yapılan seçimlerden de zaferle çıkmış ancak Anayasa Mahkemesi hile yapıldığı gerekçesiyle seçimleri iptal etmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×