Müslüman bölgesinde tehlikeli gösteriler

Brüksel'de, Müslümanların yoğun yaşadığı Molenbeek bölgesinde, aşırı sağcı ve ırkçılık karşıtı iki grup, arka arkaya izinsiz gösteri düzenledi.

Müslüman bölgesinde tehlikeli gösteriler
02 Nisan 2016 Cumartesi 21:58

Belçika'nın başkenti Brüksel'de, Müslümanların yoğun yaşadığı Molenbeek bölgesinde, aşırı sağcı ve ırkçılık karşıtı iki grup, arka arkaya izinsiz gösteri düzenledi.

Kuzey Afrika kökenli Müslümanların yoğun yaşadığı Molenbeek semtinde öğle saatlerinde aşırı sağcı bir grup, izinsiz gösteri yaptı.

Grubun polis tarafından dağıtılmasının ardından, aynı bölgede, bu durumdan rahatsız olan ırkçılık karşıtı 400 kişi toplandı.

Aşırı sağcıları protesto eden grup da emniyet güçlerince dağıtıldı. Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı olaylar, akşam saatlerinde yatıştırıldı.

Olaylar sırasında emniyet güçleri, yoğun güvenlik önlemi aldı. Gün boyunca bölgeye helikopterler, TOMA'lar ile yüzlerce polis sevk edildi.

Öte yandan, Brüksel'de 22 Mart'ta Zaventem Havalimanı ve Maelbeek metro istasyonunda düzenlenen, terör örgütü DAEŞ tarafından üstlenilen saldırılarda 32 kişi hayatını kaybetmiş, 200'den fazla kişi yaralanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×