İslamofobik cinayette iki mahkumiyet

Muhsin Ahmed cinayetinde iki kişi suçlu bulunarak, hapse mahkum edildi

İslamofobik cinayette iki mahkumiyet
29 Şubat 2016 Pazartesi 18:15

İngiltere'nin Rotherham kentinde sabah namazı için camiye giderken uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden 81 yaşındaki Muhsin Ahmed'i öldürmekten suçlu bulunan 2 İngiliz vatandaşı hapis cezasına çarptırıldı.

Sheffield Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, İngiliz vatandaşı Ahmed'in ırkçılık kaynaklı bir saldırıya kurban gittiği bildirildi. Mahkeme, Damien Hunt'a (30) kasıtsız adam öldürmek suçundan 14 yıl hapse cezası verirken, Dale Jones'u (30) ise Ahmed'i öldürmekten ömür boyu hapse mahkum etti.

Ömür boyu hapis cezası alan Jones'un erken tahliye kararının en az 32 yıl alınamayacağı koşulu getirildi.

10 Ağustos 2015'de sabah namazı için camiye gittiği sırada, yolda saldırıya uğrayan Muhsin Ahmed, olaydan iki saat sonra yoldan geçen biri tarafından bulunmuştu. Ahmed, saldırının ardından kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Savunma avukatı Andrew Robertson, olay sırasında Jones ve Damien'ın Ahmed'i tekmeledikleri ve üzerinde tepindiklerini bildirmiş, Jones'un olay günü giydiği spor ayakkabının izinin Ahmed'in yüzünde çıktığını ve Hunt'ın DNA'sının da Ahmed'in takma dişlerinde bulunduğunu söylemişti.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×