Brüksel'de patlamamış intihar yeleği

Brüksel Havalimanı'nda patlamamış bir intihar yeleği imha edildi. Liege kentindeki nükleer santral tahliye edildi

Brüksel'de patlamamış intihar yeleği
22 Mart 2016 Salı 15:38

Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Zaventem Havalimanı'nda bu sabahki terör saldırılarının ardından patlamamış bir intihar yeleği imha edildi.

Belçika'nın VTM kanalına göre, iki saldırının meydana geldiği Zaventem Havalimanı'nda patlamamış bir intihar yeleği bulundu. Ekipler patlayıcıyı imha etti.

Bu arada Brüksel Üniversitesi, alınan bir ihbarın ardından boşaltıldı. Polis, üniversitedeki şüpheli bir paketi fünye ile patlattı.

Brüksel'e 100 kilometre mesafedeki Liege kenti yakınlarındaki Tihange Nükleer Santrali tahliye edildi. Ancak bu tahliyenin sebebi açıklanmadı.

Brüksel'de Avrupa Birliği (AB) kurumlarına ait binalar boşaltıldı. AB binalarına gazeteciler dahil kimsenin girişine izin verilmiyor. Brüksel'deki NATO Karargahı'ndaki güvenlik alarmı seviyesi de yükseltildi.

34 ÖLÜ, 130 YARALI

Belçika'nın başkenti Brüksel'de bu sabah Zaventem Havalimanı'nda ve Maelbeek metro istasyonunda düzenlenen terör saldırılarında en az 34 kişi ölmüş, 100'den fazla kişi yaralanmıştı.

Saldırılardan sonra terör tehdidi seviyesi en üst düzeye çıkarılmıştı. Bu çerçevede Zaventem Havalimanı boşaltılmış, tüm seferler iptal edilmiş ve metro istasyonları kapatılmıştı.

Belçika Başbakanı Charles Michel, saldırılardan sonra yaptığı ilk açıklamada halktan soğukkanlı ve dayanışma içinde olmalarını istedi.

Saldırılardan sonra birçok Avrupa ülkesi de güvenlik tedbirlerini artırıyor.

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×