AB: Rusya ziyareti Suriye krizi için önemli

AB Komisyonu Baş Sözcü Yardımcısı Andreeva: "Avrupa açısından, geniş bir bölgede istikrar ve Suriye krizinin barışçıl yollardan çözümüne katkı sağlayabilmesi dolayısıyla önemli olabileceğini vurgulamak isteriz" dedi

AB:  Rusya ziyareti Suriye krizi için önemli
10 Ağustos 2016 Çarşamba 14:47

AB Komisyonu Baş Sözcü Yardımcısı Mina Andreeva, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinin, bölgede istikrara ve Suriye krizinin çözümüne katkı sağlayabileceğini söyledi.

Andreeva, günlük basın toplantısında, "Erdoğan'ın Putin'le bir araya gelmesi, Batı medyasınca Avrupa'dan uzaklaşma ve yeni ortaklar arama olarak yorumlandı. AB Komisyonu olarak bu ziyareti nasıl görüyorsunuz?" şeklindeki soru üzerine şunları söyledi:

"Bu ikili bir ziyaretti. Avrupa açısından, geniş bir bölgede istikrar ve Suriye krizinin barışçıl yollardan çözümüne katkı sağlayabilmesi dolayısıyla önemli olabileceğini vurgulamak isteriz."

Avrupa'daki FETÖ faaliyetleri

AB Komisyonunun Dış Politika Sözcülerinden Maja Kocijancic, Avrupa'da FETÖ'ye karşı adım atıp atmayacaklarına ilişkin bir soruya, "Türk yetkililerin söylediklerini ve Gülen'in söylediklerini not aldık. Soruşturmanın devam ettiğini anlıyoruz. Yasal sürecin kendi mecrasında ilerlemesi gerekiyor" yanıtını verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×